Sipariş İptali

Siparişim kargoya verilmeden siparişi iptal ettim, param kaç gün içerisinde iade edilir?

İade işlemi için Max Kütahya Çiçek tarafından, kredi kartına iade talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınmaktadır. Bankaların ortalama iade süresi ise 3 gündür. Bu 3 günün sonunda paranız hala hesabınızda gözükmüyorsa; lütfen +90 553 164 44 43 nolu telefondan Senin Butiğin’ i arayarak iade işleminin gerçekleşmediği bilgisini veriniz. Banka havale yoluyla yapılan satışların iadesinde de paranız en geç 5 gün içerisinde hesabınıza yatırılacaktır.

İnternet sitenizden veya telefonla verdiğim siparişlerde, ödemeyi yaptıktan sonra herhangi bir ürünü / tüm sepeti almaktan vazgeçtiğimde kiminle irtibata geçmem gerekir?

Böyle bir durumda info@maxkutahyacicek.com adresine email göndererek veya +90 553 164 44 43 Max Kütahya Çiçek’ i arayarak müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz. Eğer siparişinizin ödemesi alınmış ve ürünler kargoya verilmemiş ise siparişiniz anında iptal edililir.

Ürünler kargoya verildikten sonra siparişi iptal etmem mümkün mü?

Siparişe özel, sizin tarafınızdan verilen ölçü ve bilgilere göre veya “Özel Sipariş” olarak üretilen ürünlerin üretim hatası olmadığı sürece iadesi yapılamaz. Diğer durumlarda siparişiniz kargoya verildiğinde, ürün seçimi ve ödeme sizin tarafınızdan yapılmış ve tüm ürünler kargo şirketiyle yola çıkmış, yani bizim müdahale sınırımızı geçmiştir. ürün kargoya verildikten sonra iptal etmek istemeniz durumunda, yapabileceğiniz tek işlem siparişteki ürünlerin iadesidir. Kargonuzu getiren görevliden ürünü almayarak anında da iade edebilirsiniz, yine yapılan ödemeden sadece kargo bedeli kesilecektir.

Kargoya verilen siparişlerinizin iptalini gerçekleştirmek için ise +90 553 164 44 43 numaralı telefondan Max Kütahya Çiçek’i aramanız gerekmektedir. Eğer ürünler kargoya verilmiş ise yapabileceğiniz tek işlem ürünleri iade etmektir. Kargonuzu getiren görevliden ürünü almayarak siparişinizi anında iade edebilirsiniz. Kargoya verilen siparişlerde yapılan iadelerde müşteriye ürün bedeli iade edilir. (Kargo bedeli iade edilmez)

İade ve Garanti Şartları

Ürün iade şartlarınız neler? İade işlemlerinde nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Özel üretim olmayan ürünleri teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde vazgeçme hakkınızı kullanarak ürünü iade edebilirsiniz. Size kusurlu ulaşan veya kusursuz ulaşıp arıza çıkaran ürünleri değişim yerine iade etmek için 30 gün içerisinde iade başvurusunda bulunmalısınız. İnternetten sipariş ettiğiniz ürünleri size getiren kargo personelinden teslim almadan direk kapıda da iade edebilirsiniz. Ürünleri teslim aldıktan sonra yapılan iadeler için +90 553 164 44 43 numaralı Max Kütahya Çiçek’i aramanız durumunda uygun bir zaman belirlenerek ürünler sizden aldırılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik
veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünlerdir.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanun gereği “Siparişe Özel” üretilmekte olan ürünlerde iade yapılmamaktadır. Ürünlerin bazılarında ise değişim veya iade yapılabilme imkanı Max Kütahya Çiçek’in müşteri memnuniyeti gereği yapılmaktadır, fakat iade, değişim işlemlerinde nakliye veya kargo ücretleri iade edilmemektedir.

İade Şartları

Müşteri fatura, ürünün tüm parçaları ve varsa garanti belgesi ile
başvurmalıdır.

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte
yapılmalıdır.

Üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale
getirilen ürünlerde iade hakkı kullanılamaz.

Teknik servis incelemesi sonucunda “kullanıcı hatası (kötü
kullanım)” olmadığı anlaşılan ürünler için müşteri isterse ürün geri
alınarak iade yapılabilir. Elektronik ürünlerde eğer ürün
kullanıldıysa servis raporuna ihtiyaç bulunmaktadır.

Müşterinin iade hakkını kullandığı, yanlış renk, cins ile gönderim
yapıldığını veya ürünlerin kendisine hasarlı ulaştığını bildirdiği
durumlarda geri gönderilen ürünlerin kullanılmamış, ambalajının
açılmamış ve tüm parçalarının eksiksiz olması gerekmektedir.

Tek kullanımlık ürünlerin, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş,
tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri
tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul
edilmemektedir.

Yaptığım alışverişi x kredi kartı ile ödemiştim. İadeyi y kredi kartıma yapabilir misiniz?

İade yapılacak olan kredi kartı, kesinlikle alışveriş esnasındakullanılan kredi kartı olmak zorundadır. Hiçbir şekilde farklı bir kredi kartına iade işlemi gerçekleştirilemez.

İade ve Garanti Şartları

Ürün hasarlı ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım?

Ürünlerin teslim edildiği kutularda hasar varsa kesinlikle kargo
şirketinden gelen firma personeline tutanak tutturunuz ve ürünleri
tek tek kontrol ederek teslim alınız. Ürünlerin kendisinde hasara
rastladığınız takdirde hasarlı ürünü teslim almadan kargo firması
personeline veriniz ve tutanakta teslim almadığınız ürünü birebir
değiştirmek mi yoksa iade mi etmek istediğinizi de belirtiniz.

Siparişi teslim aldığımda fark etmemiştim ancak kutuları açtığımda teslim edilen ürünlerin bir tanesinin hasarlı olduğunu gördüm. Nasıl bir yol izlemem gerekir?

Ürünler paketlenmeden ve size gönderilmeden önce Max Kütahya Çiçek tarafından bir araya getirilip, gerekli kontrollerden geçirilip paketlenerek size gönderilmektedir. Yine de gözümüzden kaçan ve size hasarlı olarak ulaştırdığımız bir ürün olması durumunda lütfen teslimat esnasında sipariş verdiğiniz tüm ürünleri kontrol edip ve içerisinde hasarlı ürün olmadığını kontrol ediniz. ürünlerin kendisinde hasara rastladığınız takdirde hasarlı ürünü teslim almadan kargo firması personeline veriniz ve tutanakta teslim almadığınız ürünü ve ürünü birebir değiştirmek mi yoksa iade mi etmek istediğinizi de belirtiniz. Eğer üründeki hasarı teslimattan sonra fark ettiyseniz +90 553 164 44 43 numaralı telefon’dan hemen Max Kütahya Çiçek’ i arayınız müşteri temsilcimiz size yardımcı olacaktır.